Aktör Darshan Thoogudeepa davası: Renuka Swamy'yi taşıyan sürücü teslim oldu | Bilim Park

Kannadalı aktör Darshan'ın tutuklanma davası: Kannada'nın popüler aktörü Darshan Thoogudeepa, kız arkadaşı Pavithra Gowda ve diğer 11 kişinin suçlandığı cinayet davasında büyük bir gelişme olarak, daha sonra cesedi bulunan Renuka Swamy'yi kaçıran Ravi olduğu belirtilen sürücü teslim oldu. Perşembe akşamı Karnataka'daki Chitradurga'daki polis ofisinin komiser yardımcısı.


Kannadalı aktör Darshan Thoogudeepa (ANI)

Raghu takma adı Raghavendra olarak tanımlanan başka bir şüpheli, diğerleriyle birlikte 8 Haziran'da Renuka Swamy'yi Dünya'ya götürmek için bir taksi ayarladı. Haberler'nin haberine göre tüm şüpheliler Chitradurga şehrinde Ravi'nin taksisine bindi ve akşamın ilerleyen saatlerinde Dünya'ya ulaştı.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Ravi Dünya'ya bırakıldıktan sonra saklanmaya başladı. Haberler'nin adı açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı haberine göre şahsın daha sonra Chitradurga'daki taksi derneğiyle temasa geçerek polise teslim olmasını tavsiye ettiği belirtildi.

Chitradurga'da Darshan Thoogudeepa için bir hayran kulübü işleten Raghu'nun, oyuncu tarafından Renuka Swamy hakkında bilgi toplamak için işe alındığı bildirildi. Raporda, Renuka Swamy'nin eşinin, Swamy'nin evlerinin yakınında kaçırıldığını iddia ettiği belirtildi.

Yakın zamanda bir güvenlik kamerasından alınan ve cinayet gecesi cesedin atıldığı yerden iki arabanın uzaklaştığını gösteren Haber görüntüleri ortaya çıktı. Arabalardan biri davada suçlanan aktörle bağlantılı.

Aktör ve arkadaşlarının Renuka Swamy'yi Dünya'daki Kamakshipalya'daki bir kulübeye götürdüğü iddia edildi. Orada Darshan onu kemerle dövdü, arkadaşları ise bilincini kaybedene kadar onu sopalarla dövdü. Daha sonra bir duvara atıldı ve bu da birçok kemiğin kırılmasına neden oldu.

Ceset yiyecek dağıtım görevlisi tarafından bulunduğunda, köpeklerin onu kemirdiği bildirildi.

Halk arasında 'Zorlu Yıldız' olarak bilinen Darshan Thoogudeepa ve arkadaşları, aktörün takipçisi olan 33 yaşındaki Renuka Swamy'yi öldürmek suçundan Salı günü tutuklandı. Bölge başkenti Chitradurga sakini Renuka Swamy'nin, reşit olmayan oyuncu Pavithra Gowda'nın sosyal medya hesabına yorum bıraktığı ve onu oyuncu ile karısının arasını açmakla suçladığı söyleniyor.

Polis kaynaklarına göre kendisinin aynı zamanda “ahlaksız bir dil” kullandığı ve saldırgan mesajlar yayınladığı da söyleniyor. Bu arada Dünya polisi, Ceza Muhakemesi Kanununun (CrPC) 144. Maddesi uyarınca, şüphelilerin tutulduğu ve sorguya çekildiği Annapoorneshwari Nagar karakolunun 200 metre yakınında halka açık toplantıları yasakladı.

Karnataka İçişleri Bakanı G. Parameshwara Cuma günü, Darshan Thoogudeepa ve arkadaşlarına tutuklandıklarından bu yana tutuldukları polis karakolunda “kraliyet muamelesi” yapıldığı yönündeki haberleri yalanladı.

Darshan'a diğer sanıklara benzer şekilde davranıldığını, kendisine ne biryani ikram edildiğini ne de özel yiyecek olanakları sunulduğunu ekledi.