Dünyalu işadamı 10 yaşındaki çocuğu kaçırdı, 10 lakh rupi fidye talep etti, tutuklandı: Rapor | Dünya

23 yaşındaki hevesli bir iş adamı, Electronics City polisi tarafından 10 yaşındaki bir çocuğu kaçırdığı ve ondan fidye talep ettiği iddiasıyla tutuklandı. ₹Deccan Herald'ın haberine göre ailesinden 10 lakh.


Raporda, sanığın 10 yaşındaki çocuğu pastayla kandırıp evine götürdüğü, çocuğun da bir bıçak çıkarıp ailesi fidyeyi ödeyene kadar çocuğa sessiz olmasını söylediği belirtildi. (TEMSİLCİ FOTOĞRAFI)

Jasimuddin Sheikh olarak tanımlanan adam aslen Jharkhand'lı ve Electronics City yakınındaki Pragathi Nagar'da yaşıyor. Dokuz ay önce otel yönetimi eğitimini tamamladıktan sonra bulut mutfak açmak için Dünya'ya taşındı. Ancak raporda, planının başarısız olduğu ve mali sorunlara yol açtığı belirtildi. Bu olumsuzluğa rağmen Şeyh'in cömert bir yaşam tarzı sürdürdüğü ve önemli miktarda borç biriktirdiği bildirildi.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

Ayrıca OKUYUN | Polis raporunda Pavithra'nın Renukaswamy'ye terliklerle vurduğu ve onun da olay yerinde olduğu öne sürülüyor.

Mali yükümlülüklerini yerine getirmek için umutsuz bir girişimde bulunan Şeyh, mahallenin bir çocuğunu kaçırmak için bir plan yaptı. Polise göre, 17 Haziran akşamı saat 18.00 civarında Şeyh, 10 yaşındaki çocuğu bir pastayla kandırıp evine götürdü, orada bir bıçak çıkardı ve çocuğa, ailesi fidyeyi ödeyene kadar sessiz kalmasını söyledi.

Kaçırmanın ardından Şeyh aynı akşam çocuğun ailesiyle temasa geçerek yüksek fidye talep etti, bunun üzerine onlar da hemen polise haber verdi.

Soruşturmada başlangıçta failin kimliğinin tespit edilmesi zor olduğundan, müfettişler Haber kayıtları kullandılar ve çocuğun ebeveynleriyle iletişime geçilecek telefon numarasını belirlediler. Bu, sonunda şüphelinin bulunduğu yeri daraltmalarını sağladı.

Ayrıca OKUYUN | YouTuber Ajeet Bharti, Rahul Gandhi Habersu nedeniyle Karnataka Polisinden uyarı aldı

“Şüpheli birkaç otomatik çekçek kiraladı ve takip edilmekten kaçınmak için bölgede dolaşmaya devam etti. Bölgedeki gözetleme görüntüleri bir ipucu sağladı” diyen bir yetkili, şikayetin yapılmasından sonraki 12 saat içinde hızlı bir şekilde tutuklandığının altını çizdi.

Polis, çocuğun Şeyh'i mahalledeki önceki karşılaşmalarından tanıdığını ve bunun da şüphelinin talimatlarına başlangıçta uymasına katkıda bulunmuş olabileceğini söyledi.

Şimdi Şeyh'e adam kaçırma ve gasp suçlamaları getiriliyor.