Karnataka, benzin ve motorin fiyatlarına litre başına 3 Rs zam yaptı. Güncel fiyatları kontrol edin | Hindistan'dan son haberler

Devletin Cumartesi günü satış vergisini artırmasının ardından Karnataka'da benzin ve dizel fiyatları arttı.

Resmi bir tebliğe göre hükümet, benzin ve motorin satış vergisini sırasıyla yüzde 29,84 ve yüzde 18,44 oranında düşürdü.

Petrolcüler Derneği'ne göre benzin ve motorin fiyatlarında artış bekleniyor ₹3 ve ₹ANI'ye göre Karnataka'da sıcaklık 3,05°F civarında.


Karnataka benzin ve motorin fiyatlarını artırdı ₹Litre başına 3.
Karnataka'da benzin ve dizel fiyatları


Benzin fiyatı arttı ₹3, oranı Dünya'ya getiriyoruz ₹Önceki orandan litre başına 102,84 ₹99.84.

Motorin fiyatı da arttı ₹3,02 litre başına fiyatı artırıyor ₹85,93 ila ₹88.95.

“Zenginler benzin alabilir, nereye gidelim? Bir BPO'da çalışıyorum. Benzine ihtiyacım var ₹15.000 maaş… Bu bizi çok ağır etkileyecek,” dedi Chandan adlı bir motorcu ANI'ye.

Karnataka Maliye Bakanlığı'nın kararı devlete ek gelir sağlamayı amaçlıyor.

Ancak bunun, malların nakliyesi ve dağıtımı da dahil olmak üzere çeşitli sektörleri etkilemesi ve potansiyel olarak tüketiciler için daha yüksek maliyetlere yol açması muhtemeldir.

Artık kriketteki en sevdiğiniz maçı izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin
Merkezi hükümet yerli ham petrole uygulanan özel vergiyi düşürdü


Karnataka'nın kararı, merkezi hükümetin yurt içinde üretilen ham petrole uygulanan özel vergiyi düşürmesinden birkaç saat sonra geldi. ₹Ton başına 5.200'e kadar ₹PTI'ın bildirdiğine göre ton başına 3.250.

Vergi, özel bir ek tüketim vergisi (SAED) şeklinde alınır. Dizel, benzin ve jet yakıtı veya ATF ihracatına ilişkin SAED sıfırda tutuldu.

Hükümet ilk olarak 1 Temmuz 2022'de aşırı kârlara vergi getirerek enerji şirketlerinin ortalamanın üzerindeki kârlarını vergilendiren birkaç ülkeye katıldı.

Vergi oranları, önceki iki haftanın ortalama petrol fiyatları temel alınarak iki haftada bir gözden geçirilir.

Merkez akaryakıt fiyatlarını düşürdü ₹Bu yıl litre başına 2

Hükümet bu yılın mart ayında benzin ve motorin fiyatlarını artırdı ₹Litre başına 2. Bu, Mayıs 2022'den bu yana ülke çapında akaryakıt fiyatlarında ilk düşüş oldu.

“Benzin ve motorin fiyatlarının düşürülmesiyle ₹2 (litre başına), Başbakan Narendra Modi, amacının her zaman milyonlarca Hintliden oluşan ailesine refah ve rahatlık sağlamak olduğunu bir kez daha gösterdi,” diye yazdı Birlik Bakanı Hardeep Singh Puri X sosyal platformunda.

Geçtiğimiz ay Dışişleri Bakanı S. Jaishankar, Hindistan'ın dış politikasının Rusya-Ukrayna savaşında net bir çizgi izlememesi halinde petrol fiyatlarının artacağını söylemişti.

“Bir örneğe bakın. Biz bu baskıyı Rusya ve Ukrayna'ya uyguladık. Biz açıktık. Diyelim ki net olamadık. Diyelim ki şöyle dedik: Üzgünüm. Affedersin. Bunu çok net söylüyorsun. Yaptığımızı yapmayacağız. Benzin fiyatınız artacak ₹ANI, Jaishankar'ın aktardığına göre bu yüzden 20.

21 Mayıs 2022'de Merkez, benzin ve motorinde ÖTV'yi düşürerek fiyatta 200 TL indirim sağladı. ₹Litre başına 8 ve ₹Litre başına 6. Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, bu hareketin yaklaşık 1 milyon dolar gelir kaybına yol açacağını söyledi ₹Hükümet için yılda 1 trilyon crore.

(PTI, ANI girişleri ile)