Karnataka Yüksek Mahkemesi tecavüz zanlısına mağdurla evlenmesi için 15 gün kefalet verdi: Rapor | Dünya

Salı günü Karnataka Yüksek Mahkemesi, tecavüzle suçlanan 23 yaşındaki bir adamın, tecavüz davasında mağdur olan bir kızla evlenebilmesi için kefaletle serbest bırakılmasına karar verdi. Kız yakın zamanda 18 yaşına girdi ve her iki aile de bu evliliğe sıcak bakıyor.


Karnataka Yüksek Mahkemesi tecavüz zanlısına mağdurla evlenmesi için 15 günlük kefalet kararı verdi

ayrıca oku – Dünya'daki Özgürlük Parkı'na çok katlı bir otopark verilecek. daha fazla detay

Artık kriketteki en sevdiğiniz oyunu izleyebilirsiniz. Her zaman ve her yerde. Nasıl olduğunu öğrenin

PTI'da yer alan habere göre Yargıtay, sanığa 15 gün kefaletle serbest kalma kararı verdi ve evlilik bu süre içinde sabitlendi. Sanık Mysuru bölgesinden geliyor ve kızın annesinin iddiaları üzerine Şubat 2023'te tutuklandı. Annesi, 16 yaş 9 aylık olan kızına defalarca cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti. Daha sonra hamile kaldı ve DNA testi sanığın bebeğin biyolojik babası olduğunu doğruladı.

Yargıç M Nagaprasanna, her iki ailenin de düğüne devam etmek istemesi nedeniyle suçlamaların düşürülmesini talep eden sanık tarafından sunulan dilekçeye yanıt olarak geçen Cumartesi günü geçici emri çıkardı. Mahkeme ayrıca kararın çocuğun çıkarlarını korumayı ve genç anneyi desteklemeyi amaçladığını söyledi.

Sanık, IPC'nin 376(2)(n) Bölümü ve 2012 POCSO Yasası'nın 5(L), 5(j)(ii) ve 6. Bölümleri uyarınca suçlandı. Koşullar göz önüne alındığında Yargıç Nagaprasanna, genç anne ve çocuğunun hassas durumlarını göz önünde bulundurarak desteklemek için evliliğin gerekliliğine dikkat çekti.

(PTI girişleriyle)


Haberler / Şehirler / Bangalor Ulusal Parkı / Rapor: Karnataka Yüksek Mahkemesi tecavüz zanlısına mağdurla evlenmesi için 15 günlük kefalet kararı verdi